Aktualności

Podsumowanie sezonu 2013 – Tomek Kłos

4 stycznia 2014 r.
Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego sezonu biegowego. To właśnie w minionym roku rozpocząłem swoją przygodę z bieganiem. Moje pierwsze biegi były zorientowane na poprawienie kondycji, zabicie czasu czy też poprawę nastroju. Biegam, bo lubię i czuję się przez to lepiej. Po kilkuset kilometrach dołożyłem jeszcze jeden cel biegowy: rywalizację w zawodach.
Mam już za sobą kilka startów, głównie na dystansie 10 km. W pamięć zapadł mi pierwszy start w jednej z najbardziej popularnej imprezie biegowe, Biegnij Warszawo, głównie dlatego, że była to moja inauguracja. Ponieważ start ten odbył się w niedługim czasie po tym jak rozpocząłem swoją przygodę biegową i narzuciłem sobie zbyt duże tempo, to w trakcie biegu (na około 5 kilometrze) mając w głowie myśl i chęć ukończenia kiedyś maratonu, pomyślałem, że aby osiągnąć 42 km muszę jeszcze długo pracować (innymi słowy: na trasie było ciężko).
Radość i satysfakcja po ukończeniu biegu sprawiły, że nie zaprzestałem biegania i uczestnictwa w zawodach pomimo kryzysu oraz śmierci biegacza na mecie. To ostatnie sprawiło, że poddałem się szerokim badaniom (próba wysiłkowa, EKG, ECHO, badanie spirometryczne, badanie krwi, itp.). Każdemu biegaczowi polecam wykonanie takiego profesjonalnego badania, dzięki któremu można dowiedzieć się nie tylko czy nasz organizm jest w stanie przetrwać długi wysiłek fizyczny, ale również poznać nasz próg mleczanowy, nie wspominając o innych ciekawych informacjach o naszym organizmie.
Mam nadzieję, że kolejny sezon, który już właściwie rozpocząłem, zakończę z wieloma sukcesami. Mój główny cel to maraton, ale wcześniej mniejszy dystans czyli półmaraton w Poznaniu.
Mam nadzieję, że swoją pasję wciąż będę rozwijał wraz ze Stowarzyszeniem Sieradz Biega. To właśnie w tej grupie pokładam wiele nadziei i myślę, że wspólnie uda nam się w tym roku zrobić wiele.
Pozdrawiam i zachęcam do biegania
Tomek
Tomek Kłos - profil