Aktualności

Podsumowanie sezonu 2014 - Tomek J.

15 stycznia 2015 r.
Pomimo tego, że biegam już od 6 lat - to rok 2014 był moim pierwszym sezonem biegowym, w którym zacząłem regularnie biegać-trenować w okresie zimowym, co uważam za swój osobisty sukces.
Głównym założeniem na rok 2014 były złamanie bariery 3h na dystansie 42km 195m oraz to, co sprawiało mi najwięcej frajdy - start w biegach terenowych długodystansowych.
W 4 próbach maratońskich dwukrotnie poprawiłem swój rekord życiowy, ale mimo tego nie udało się nawet delikatnie zbliżyć do granicy 3h.
3 godziny 7 minut 37 sekund to mój najlepszy czas jaki uzyskałem podczas 36 Maratonu Warszawskiego.
W tym samym czasie wystartowałem w ponad 20 biegach na dystansach od 2,5km aż do 100 km, ale było kilka, które na pewno będę zawsze mile wspominał:
- jednym z takich startów był I Bieg Maleński i moje pierwsze podium w amatorskiej przygodzie z bieganiem
- kolejnym był ultra maraton na dystansie 50km w Ozorkowie i walka przez ostatnie 10km biegu o 3 miejsce na podium
- wspólne wyjazdy na biegi między innymi do Bełchatowa, Dobrodzienia, Jarosławca gdzie biegaliśmy po plaży, pamiętne Malutkie oraz wyjazd do Karpacza z Jędrkiem i Mariuszem na dwudniowy maraton biegowy
- najważniejszym był jednak start i dotarcie do mety kultowego Biegu 7 Dolin na dystansie 100 km- na pewno jeszcze tam kiedyś wrócę
Główne cele na 2015 rok to jak najmniej kontuzji, a jak najwięcej biegania oraz wspólnych startów.
Po raz kolejny spróbuje pobiec poniżej 3 godzin w maratonie, ale sezon ten poświęcę pod dyktando biegów ultra z metą podczas 31 Supermaratonu w Kaliszu, gdzie chciałbym przebiec dystans 100km poniżej 10 godzin.
Tomek
więcej o Tomku