Aktualności

Podsumowanie sezonu 2014 - Marcin

11 stycznia 2015 r.
Rok 2014 to rok, w którym przestałem biegać a zacząłem....... ćwiczyć.
Sezon zacząłem z wielkim hukiem, półmaratonem w Pabianicach i nawet go ukończyłem w niemalże zakładanym czasie dwóch godzin, gdyby nie pomyłka peacemakera. No cóż, zabrakło 31 sekund, ale apetyt rósł, bo już wiedziałem, że za trzy tygodnie start w Łodzi na królewskim dystansie.
Bez większych przygotowań, długich wybiegań, postanowiłem spełnić swoje marzenie - ukończyć maraton. Założyłem sobie ukończyć, a jak się uda to poniżej 4,5 godziny. Udało się w 4:27 w nowych butach, niewyleczonym otarciem stopy. Dwa tygodnie później nabawiłem się kontuzji, co ograniczyło moje bieganie i starty na trzy miesiące.
Po podleczeniu wziąłem udział jeszcze w dwóch półmaratonach, w zawodach na dystansie 10 mil oraz 15 kilometrów. Były też starty na 5 i 10 kilometrów, za którymi nie przepadam ;)
Sezon zakończyłem 31grudnia w biegu sylwestrowym w Łodzi poprawiając wynik na 10 kilometrów.
Rok 2015 to nowe wyzwania. Chciałbym się skupić na startach na dłuższych dystansach, tych ulubionych - w półmaratonach i maratonach. Będzie też debiut w biegach górskich od półmaratonu zaczynając do biegów ultra włącznie, o ile rodzina, zdrowie i czas pozwoli.